RCOM - firany, zasłony, dekoracje, karnisze, rolety rzymskie Gdańsk


O wyborze stylistyki decydujemy kierując się uwarunkowaniami kulturowymi - porządkiem architektonicznym budynku, wystrojem pomieszczenia lub chęcią jego zmiany, tradycją rodzinną, preferencjami grupy społecznej do której należymy czy własną kreatywnością. Istotnym czynnikiem są także obecne trendy w modzie dekoratorskiej. Jednak w tym przypadku obecnie popularny minimalizm zestawiony z chęcią wyeksponowania walorów dekoracyjnych stosowanych tkanin nie zawsze doprowadzi do „ocieplenia” pomieszczeń, uzyskania atmosfery spokoju, odprężenia czy równowagi.

Czasem poszukujemy efektu wręcz odwrotnego – ożywienia, ekspresji, czy oprawy dla eksponowanego w pomieszczeniu dzieła sztuki. Tu staje się nieodzowna porada naszego projektanta – stylisty. Nasze wysiłki nakierowujemy na pracę z Państwa zapotrzebowaniami i gustami. Opieramy się na naszym doświadczeniu, pomysłach, projektach, biorąc pod uwagę także funkcjonalność proponowanych rozwiązań.
Cel to zadowolenie klienta z przebywania w udekorowanym pomieszczeniu
.
Zwolennicy tradycyjnych w naszym kręgu kulturowym rozwiązań znajdą nawiązanie do klasycznych rozwiązań stylu secesyjnego, z typowymi ciężkimi kotarowymi zasłonami dekoracyjnymi, gęsto marszczone firany i efektowne lambrekiny.

Szukającym swobody i harmonii polecamy styl orientalny bazujący na lekkich tkaninach, dających dekoracyjny efekt gry świateł, opatrzonych pasmanterią, koralikami. I tak aż po prostotę, zwiewność i symboliczne wyeksponowanie detalu stylu japońskiego stosowane np. w ekranach.

Stąd już niedaleko do minimalizmu związanego z wnętrzami modernistycznymi, gdzie funkcje dekoracyjną i praktyczną spełnia m.in. roleta rzymska. Projektując i realizując zamówienia staramy się o zachowanie użytkowego charakteru okien ozdobionych naszymi dekoracjami. Doskonale umożliwia to np. firana z podkrojem.

Niektóre dekoracje są połączeniem stylów, np. tradycyjnego i orientalnego, co można zrealizować w przypadku łuków przerzucanych.