RCOM - firany, zasłony, dekoracje, karnisze, rolety rzymskie Gdańsk


We współczesnych dekoracjach stosuje się wiele tkanin, zależnie od efektu jaki chce się uzyskać, mogą to być lekkie zwiewne i kolorowe, bądź nieprzepuszczające światła.

Przejrzyste i lekkie organzy nie ograniczają wpadającego światła, a dzięki stosowanej w nich kolorystyce sprawiają wrażenie gry świateł. Stosuje się także odmiany tkanin gdzie połączenie dwóch warstw organzy zwiększa jeszcze ten efekt.

Tkaniną mniej przepuszczającą światło, za to bardziej trwałą, jest woal. Woale sprawdzają się świetnie jako tkanina bazowa do wszelkich rodzajów gipiur.

Dla tradycjonalistów polecamy całą gamę żakardów, szczególnie ostatnio popularne są odmiany tej tkaniny o luźnej strukturze tkania (tzw. duże „oczka”). Zwykle materiały te zaopatrzone są w gipiury dodające uroku całej kompozycji. Bardzo dobrze sprawdzają się w firanach z podkrojem.

Swego rodzaju ewolucją tych tradycyjnych materiałów są tkaniny typu Sable. Mają one dosyć gęstą strukturę, słabiej przepuszczają światło niż organzy, ale mają olbrzymią zaletę – nie wymagają prawie pracy z żelazkiem reku. Na ich deseni produkuję się obecnie bardzo dużą paletę wzorów.

Bardzo dobrymi tkaninami, szczególnie stosowanymi do wymyślnych drapowań są kresze. Ich struktura składa się z zagnieceń, a materiałem „bazowym” są organzy i woale. Pomimo istotnych zalet przy tworzeniu dekoracji nie stosuje się ich do rolet rzymskich ze względu na zbytnią rozciągliwość.

Jeśli chcecie państwo uzyskać efekt zmiany odcieni dekoracji pod wpływem zmieniającego się światła to idealnym wyborem będą tafty. Nawet różny kąt padania promieni słonecznych jest w stanie wytworzyć wrażenie zmiany barw.

O tkaninach i ich zastosowaniu wiemy prawie wszystko i chętnie dzielimy się tą wiedzą z naszymi klientami.